Membership List By Region

Number in parentheses indicates total possible members in each region

Big Sioux (28)
Capital (22)
James River (32)
Northern Lakes (33)
Brookings
Dell Rapids St. Mary
Flandreau Indian
Lennox
Montrose
SF O'Gorman
SF Roosevelt
Tri-Valley
Jones County
Kadoka Area
Lyman
Pierre T.F. Riggs
Stanley County
Winner
Bon Homme
Bridgewater-Emery
Canistota
Ethan
Huron
Kimball
McCook Central
Mitchell
Plankinton
Scotland
Wessington Springs
Aberdeen Central
Britton-Hecla
Deuel
Doland
Estelline
Groton
Henry
Milbank
Summit
Watertown
Waverly-South Shore
Wilmot
       
Rushmore (25)
Spirit Point (18)
Upper Missouri (22)
 
Belle Fourche
Bennett County
Crazy Horse
Custer
Douglas
Edgemont
Harding County
Hill City
Hot Springs
Lead-Deadwood
New Underwood
Philip
RC Stevens
Sturgis Brown
Wall
Beresford
Canton
Dakota Valley
Harrisburg
Irene-Wakonda
SF Lincoln
SF Washington
Tea Area
Vermillion
Viborg-Hurley
Yankton
Bison
Bowdle
Faith
Herreid
Lemmon
McIntosh
Mobridge-Pollock
Sully Buttes
Timber Lake
Tiospa Zina
Wakpala
 

Number in parentheses indicates total possible members in each region

Big Sioux (28)
Capital (22)
James River (31)
Northern Lakes (33)
Brookings
Dell Rapids St. Mary
Flandreau Indian
Lennox
SF O'Gorman
SF Roosevelt
Tri-Valley
Jones County
Kadoka Area
Lyman
Pierre T.F. Riggs
Stanley County
Todd County
Winner
Bon Homme
Bridgewater-Emery
Canistota
Ethan
Huron
Kimball
McCook Central
Mitchell
Plankinton
Scotland
Wessington Springs
Aberdeen Central
Britton-Hecla
Deuel
Doland
Estelline
Henry
Milbank
Summit
Watertown
Waverly-South Shore
       
Rushmore (26)
Spirit Point (18)
Upper Missouri (22)
 
Bennett County
Crazy Horse
Custer
Douglas
Edgemont
Harding County
Hill City
Hot Springs
Lead-Deadwood
New Underwood
Philip
RC Stevens
Sturgis Brown
Wall
Dakota Valley
Harrisburg
Irene-Wakonda
SF Lincoln
SF Washington
Tea Area
Vermillion
Viborg-Hurley
Yankton
Bison
Bowdle
Faith
Gettysburg
Herreid
Lemmon
Mobridge-Pollock
Sully Buttes
Wakpala
 

Number in parentheses indicates total possible members in each region

Big Sioux (28)
Capital (22)
James River (31)
Northern Lakes (33)
Brookings
Dell Rapids St. Mary
Elkton-Lake Benton
Lennox
Montrose
SF O'Gorman
SF Roosvelt
Tri-Valley
Jones County
Kadoka Area
Lyman
Pierre T.F. Riggs
Stanley County
Winner
Bon Homme
Bridgewater-Emery
Canistota
Ethan
Huron
Kimball
McCook Central
Mitchell
Plankinton
Wessington Springs
Aberdeen Central
Britton-Hecla
Deuel
Estelline
Henry
Milbank
Summit
Watertown
Waverly-South Shore
Webster Area
       
Rushmore (26)
Spirit Point (18)
Upper Missouri (22)
 
Bennett County
Custer
Douglas
Edgemont
Harding County
Hot Springs
Lead-Deadwood
New Underwood
Philip
RC Stevens
Sturgis Brown
Wall
Dakota Valley
Harrisburg
Irene-Wakonda
SF Lincoln
SF Washington
Tea Area
Vermillion
Viborg-Hurley
Yankton
Bison
Bowdle
Faith
Gettysburg
Herreid
Hoven
Lemmon
Mobridge-Pollock
Sully Buttes
Wakpala